Na krilima Cristiana Ronalda torinski Juventus je zadržao maksimalan učinak na startu sezone u Seriji A te zabilježio četvrtu uzastopnu pobjedu.

Aktuelni prvak Italije slavio je s 2:1 protiv Sassuola, a oba pogotka djelo su Portugalca, koji se tako po prvi put upisao u strijelce Juventusa ove sezone. Prvo je u 50. minuti iskoristio komičnu reakciju Ferrarija (glavom pogodio stativu svog gola) i jednim dodirom loptu poslao u mrežu, a zatim u 65. šutem iskosa savladao golmana Consiglija. Babacar je u nadoknadi tek ublažio poraz gostiju.

Miralem Pjanić presjedio je utakmicu 4. kola na klupi, upravo kao i Ervin Zukanović meč koji je njegova Genoa dobila sa 1:0 protiv Bologne (strijelac Piatek u 69. minuti).

Udinese i Torino su podijelili bodove (1:1), a u ranije odigranom današnjem susretu, Roma je remizirala (2:2) sa Chievom na Olimpicu (Džeko asistent kod drugog gola).