VIDEO / Maestralni Višća hat-trickom odveo Zmajeve do pobjede u Južnoj Koreji

Fudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je kao gost u prijateljskom duelu selekciju Južne Koreje rezultatom 1:3. Bio je to uspješan test za Zmajeve u kojem je junak meča bio trostruki strijelac Edin Višća.

Edin Višća / 24sata.info

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi je prijetio naš tim u 14. minuti kada je Džeko iz dobre pozicije šutirao preko gola. Domaći su uzvratili šest minuta kasnije, ali je pokušaj Lee Yonga iz slobodnog udarca dobro zaustavio Šehić.

Duljević je u 22. minuti dobro proigrao Džeku, ali pravovremeno je reagovao i domaći čuvar mreže, a najbolju šansu Korejanci su imali nedugo zatim preko Son Heunga, ali je Šehić odlično odbranio njegov udarac sa svega nekoliko metara.

Naš tim je poveo u 28. minuti nakon krasne akcije i kombinacije na lijevoj strani, a nakon sjajnog ubačaja Čivića, vrlo efektan pogodak postigao je Edin Višća prizemnim udarcem iskosa sa desne strane.

Ipak, samo 120 sekundi kasnije nakon lošeg ispucavanja lopte iz naše zadnje linije, Lee Yae Sung je iskoristio poklon i poravnao je na 1:1.

Igralo se otvoreno sa obje strane, a u 45. minuti Duljević je uputio fantastičnu loptu sa sredine terena, Višća je pobjegao domaćoj odbrani i rutinski je postigao drugi pogodak za vodstvo našeg tima rezultatom 1:2 nakon prvog dijela igre.

U nastavku se igralo mnogo mirnije, a selektor Prosinečki je šansu dao i ostalim igračima. Pravih šansi nije bilo sve do 79. minute kada je rezervista Bajić izvanrednom dijagonalnom loptom pronašao Višću, a danas fenomenalni krilni napadač Basaksehira je akrobatskim potezom postigao novi pogodak za hat-trick i za konačnih 1:3.

Južna Koreja-Bosna i Hercegovina 1:3 (Lee Yae Sung 30’ / Višća 28’, 45’, 79’)

Južna Koreja: Kim Seung-gyu; Yun Young-sun, Ki Sung-yueng, Oh Ban-suk, Lee Yong, Kim Min-woo; Jung Woon-young, Koo Jacheol, Lee Jae-sung; Hwang Hee-chan, Son Heung-min.

Bosna i Hercegovina: Šehić; Todorović, Šunjić, Zukanović, Ćivić; Bešić, Cimirot (od 85. Lončar), Pjanić (od 46. Sarić); Duljević (od 67. Zakarić), Višća (od 81. Milošević), Džeko (od 59. Bajić).