Ekipa Seville izborila je plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je slavila na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda rezultatom 2:1 u uzvratnom duelu.

Prvi meč na Ramon Sanchez Pizjuanu završen je bez golova, iako je Sevilla dominirala, pa je tako sve bilo otvoreno u drugom duelu koji je završen večeras.

Utakmica se otvorila veoma uzbudljivo. Prvi je zaprijetio Marcus Rashford sa velike udaljenosti iz slobodnog udarca, ali je Sergio Rico odlično odbranio. S druge strane Joaquin Correa je promašio iz izgledne pozicije nakon kornera.

U nastavku poluvremena još po jedna prilika na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo. Ipak, u drugom poluvremenu sve se izdešavalo baš onako kako je Vincenzo Montella priželjkivao.

Uvod u pogotke bio je odličan udarac Paula Pogbe nakon što je ušao u igru u ekipi Manchester Uniteda, a onda je Sevilla ‘blitzkriegom’ došla do velike pobjede. Wissam Ben Yedder je iskoristio odličan pas i pogodio za 0:1, da bi četiri minute kasnije ponovo isti igrač pogodio, nakon što je De Gea intervenisao, ali je lopta ipak prešla liniju.

Kakvu-takvu nadu Unitedu vratio je Romelu Lukaku u 84. minuti susreta. Nakon ubačaja lijepo je šutirao volej udarcem iz blizine i pogodio za domaće. Ostalo je 1:2, pa su tako izabranici Vincenza Montelle izborili veliki rezultat na Old Traffordu.