Gent je na svom terenu dočekao ekipu Genka, a ovaj derbi belgijske lige je završen rezultatom 1:1.

Danijel Milićević / 24sata.info

Gent je u prvom poluvremenu bio bolja ekipa, a od 35. minuta su imali i rezultatsku prednost. U pomenutom minutu sudija Vertenten je odlučio pokazati na bijelu tačku, a odgovornost je na sebe preuzeo bh. reprezentativac Danijel Milićević, te je izveo jedanaesterac i pogodio, te na taj način donio prednost svome Gentu.

U drugom poluvremenu čvrsta igra na obje strae, iako se činilo da će Gent stići do sva tri boda, to se nije desilo, te je na samom kraju meča, u 89. minutu Brabec iskoristio pad koncentracije u odbrani Genta, i svojoj ekipi donio poravnanje, te svojim pogotkom zaključio itakmicu, koja je završena sa 1:1.