Manchester United je u okviru 29. kola Premiershipa stigao do važne gostujuće pobjede protiv Middlesbrougha rezultatom 1:3.

Crveni đavoli su tako osvojili vrijedne bodove u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka, a do vodstva su stigli u 30. minuti. Young je ubacio sa lijeve strane, a na pravom mjestu bio je Fellaini koji je glavom zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Pobjednik je riješen u 62. minuti. Lingard je povukao loptu, odbrana Middlesbrougha mu je ostavila mnogo prostora, a fudbaler Crvenih đavola je izvanredim udarcem sa 20 metara zakucao loptu u same rašlje za 0:2.

Do kraja je Rudy Gestede u 77. minuti ublažio poraz domaćina, a Manchester United je u sudijskoj nadoknadi ovjerio trijumf golom Valencije za 1:3,  te je ovom pobjedom prekočio Arsenal na petom mjestu sa 52 boda.