Konyaspor je 25. kolu turske Superlige kao gost savladao Fenerbahce na Sukru Saracoglu stadionu rezultatom 2:3, a susret su obilježila dvojica bh. fudbalera Riad Bajić koji je postigao dva gola i dvostruki asistent Deni Milošević.

Riad Bajić / 24sata.info

Već u 17. minuti Riad Bajić je lijepo pogodio nakon asistencije Denija Miloševića. Golu je prethodio sjajan dupli pas bh. dvojca za 0:1. Ipak, samo četiri minute poslije Skrtel je poravnao i činilo se da se Fener ekspresno vratio u meč, ali samo što se krenulo sa centra uslijedio je novi šok.

Bajić se odlično izborio za jednu loptu i izvanrednim udarcem lijevom nogom sa 16 metara vratio je Konyasporu vodstvo za 1:2.

Fenerbahce je krenuo u drugom poluvremenu mnogo ofanzivnije ka golu Konye, ali noć bh. fudbalera je upotpunio Deni Milošević novom asistencijom. U 54. minuti lijepo je proigrao Omera Sahinera koji pogađa za ubjedljivih 1:3.

Do kraja je Musa Sow u 72. minuti uspio da ublaži poraz domaćih na 2:3, a osim Bajića koji je igrao cijeli meč i Miloševića koji je na terenu bio do 86. minute, u ovome meču svih 90 minuta za Konyu odigrao je i Amir Hadžiahmetović, te je i sam dao značajan doprinos velikoj pobjedi.

RIAD BAJIĆ 0-1

RIAD BAJIĆ 1-2