FOTO&VIDEO: Juventus i u revanšu bolji od Porta

Juventus je u revanš susretu osmine finala Lige prvaka savladao Porto rezultatom 1:0 i sa ukupnih 3:0 se plasirao u četvrtfinale.

Paulo Dybala je sve dobro uradio u trećoj minuti, ali bio je neprecizan u završnici. Porto je uzvratio preko Tiquinha Soaresa u desetoj minuti, međutim nije bilo promjene rezultata.

Iker Casillas je u 23. minuti odlično odbranio udarac Marija Mandžukića. Pokušao je i Alex Sandro u 40. minuti, no Casillas je ponovo bio na visini zadatka.

Portugalski tim je ostao sa igračem manje u 40. minuti, jer je Maximiliano Pereira dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom, a dosuđen je penal za Staru damu, koji je za 1:0 realizovao Dybala.

Porto je imao veliku šansu u 49. minuti kada je Tiquinho Soares šutirao malo pored gola. Do kraja utakmice vrijedi još izdvojiti šansu Gonzala Higuaina u 66. minuti. Ostalo je 1:0.

Miralem Pjanić je cijelu utakmicu presjedio na klupi.