FOTO&VIDEO / Veličanstven podvig: Leicester u četvrtfinalu Lige prvaka

Najljepša sportska priča iz 2016. godine ima svoj nastavak.

Nakon titule prvaka Engleske, Liecester se uspio plasirati među osam najboljih ekipa u Evropi, a u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka savladali su Sevillu sa 2:0.

Sevilla je imala prvu ozbiljniju šansu. Samir Nasri je pokušao u četvrtoj minuti, a Kasper Schmeichel je zaustavio njegov udarac. Lisice su došle u prednost u 27. minuti kada je Riyad Mahrez izveo slobodnjak, a Wes Morgan zatresao mrežu Andalužana.

Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko prilika na obje strane, a vrijedi izdvojiti onu Wissama Bena Yeddera u 43. minuti kada je njegov udarac izblokiran.

U nastavku utakmice Sevilla je zaprijetila preko Sergija Escudera u 54. minuti.

Leicester je došao do drugog gola u 54. minuti kada je jednu odbijenu loptu u mrežu poslao Marc Albrighton. Jamie Vardy je imao priliku u 67. minuti da postigne novi gol za Lisice, ali nije bilo promjene rezultata. U 74. minuti Nasri je dobio drugi žuti karton, tako da su gosti ostali sa igračem manje.

Schmeichel je napravio penal u 79. minuti, međutim nije ga iskoristio Steven N'Zonzi.

Leicester je imao dvije velike šanse do kraja, a pokušali su Vardy i Mahrez, međutim nije bilo promjene rezultata.