Krasnodar savladao Fenerbahče s minimalnih 1:0

U prvoj utakmici šesnaestine finala Evropa lige ekipa Krasnodara je slavila rezultatom 1:0 protiv Fenerbahcea i tako osigurala kakvu-takvu prednost uoči revanša.

Fantastično je počelo po domaći tim, pošto je već u 4. minuti Viktor Claesson iskoristio sjajnu asistenciju Wandersona i golom glavom doveo svoju ekipu u vodstvo.

Tada su Turci preuzeli blagu terensku inicijativu, no ozbiljniju priliku do kraja poluvremena nisu uspjeli stvoriti. Naprotiv, Vyacheslav Podberezkin je imao priliku da poveća prednost domaćeg tima, ali je bio neprecizan.

Najbolju priliku za Fenerbahce je propustio Alper Potuk u samom finišu susreta, ali je golman Krasnodara odbranio njegov šut iz blizine.

Na kraju je ostalo 1:0, a revanš je na rasporedu u Istanbulu za tačno sedam dana.