Nastavljeno je 22. kolo italijanske Serie A utakmicama od 15 sati, a Juventus je upisao i 17. pobjedu, dok je Edin Džeko pogodio u porazu Rome na gostovanju kod Sampdorije.

Edin Džeko / 24sata.info

Juventus je slavio u Reggio Emiliji kod Sassuola rezultatom 2:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu. Higuain je u 9. minuti pogodio na Sandrovu asistenciju, a potom je Argentinac u 25. minuti asistirao Khediri za 2:0. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u dresu Stare dame, a dobio je žuti karton u 58. minuti.

Roma je poražena na gostovanju kod Sampdorije rezultatom 3:2. Peres je doveo Vučicu u vodstvo u 5. minuti, a na 1:1 je poravnao Praet u 21. minuti susreta.

Edin Džeko je na terenu proveo svih 90 minuta u redovima gostujuće ekipe, a promašio je dvije dobre šanse prije nego je postigao pogodak za 2:1 u 66. minuti.

Ipak, samo pet minuta Rimljani su imali prednost, te je Schick izjednačio ponovo na 2:2. Samo dvije minute nakon izjednačenja Muriel je postigao golčinu za veliki preokret Sampdorije i pobjedu 3:2.

Crotone je dočekao Empoli, a konačan rezultat je glasio 4:1. Stoian je doveo domaću ekipu u vodstvo u 24. minuti, a rezultat je poravnao Mchedlidze u 39. minuti meča. U 56. minuti Crotone je ponovo došao u vodstvo, a strijelac je bio Falcinelli. Isti igrač je iz penala u 90. minuti povisio na 3:1, a potom i u 90+2. minuti postavio konačnih 4:1. Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta za Empoli, a požutio je u 57. minuti.

Udinese je dočekao Milan, a rezultat na kraju meča je glasio 2:1. Gosti su poveli već u 8. minuti susreta preko Bonaventure, no strijelac gola je zbog povrede napustio teren u 27. minuti kada ga je zamijenio Deloufeu. Thereau je u 31. minuti izjednačio na 1:1. Pobjedu Udineseu donio je De Paul u 73. minuti.

Fiorentina je dočekala Genou, a susret je završen bez pobjednika (3:3). Strijelci za Viole su bili Iličić u 17., Chiesa u 50. i Kalinić u 62. minuti susreta, a za goste su pogađali Simeone u 57. i 86. iz penala, te Taarabt u 60. minuti.

Cagliari i Bologna odigrali su veoma zanimljiv i dinamičan susret koji je na kraju završen bez pobjednika. Gosti su poveli sa 1:0 Destrovim golom iz 64. minute, a potom su u finišu susreta ostali bez dva igrača kada su crvene kartone dobili Viviani u 88. i Krafth u 90+1. minuti. Cagliari je brojčanu prednost iskoristio i došao do boda preko Borriella u 90+2. minuti meča.