VIDEO / Formula 1: Ferrari slavio pobjedu nakon 22 mjeseca

Utrka u malezijskom Sepangu ponudila je mnoštvo uzbudljivih monemata ljubiteljima "najbržeg cirkusa na svijetu", a Vattel je ostvario svoju 40. pobjedu u karijeri i prvu otkako je stigao u ekipu Ferrarija.

Njemački vozač Sebastian Vattel za volanom Ferrarija pobjednik je današnje druge ovosezonske utrke Formule 1 koja je vožena u Maleziji, javlja Anadolu Agency (AA).

Ferrariju je to bila prva pobjeda na utrkama još od maja 2013. godine kada je u Španiji slavio tadašnji vozač te ekipe Fernando Alonso.

Drugo mjesto na Malaysia Grand Prixu osvojio je Mercedesov vozač Lewis Hamilton, koji je utrku počeo s najbolje startne pozicije.

Jedan od odlučujućih momenata na utrci desio se u drugom krugu kada je pukla zadnja lijeva guma na Ferrarijevom bolidu kojeg je vozio Kimi Raikkonen, a dva kruga kasnije na stazu je izašao "safety car" kako bi omogućio redarima da počiste stazu. Brojne ekipe su to iskoristile za ulazak u mehaničarski box, a pokazat će se da je Ferrari najviše profitirao iz toga.

Nico Rosberg za volanom Mercedesa je utrku završio na trećem mjestu, a Ferrarijev Raikkonen je utrku završio na četvrtom mjestu, iako je krenuo sa 11. startne pozicije.

Prvih deset pozicija na Malaysia Grand Prixu zauzeli su Sebastian Vettel (Ferrari), Lewis Hamilton (Mercedes), Nico Rosberg (Mercedes), Kimi Raikkonen (Ferrari), Valtteri Bottas (Williams-Mercedes), Felipe Massa (Williams-Mercedes), Max Verstappen (Toro Rosso-Renault), Carlos Sainz (Toro Rosso-Renault), Daniil Kvyat (Red Bull-Renault) i Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault).

U generalnom poretku vozača na prvom mjestu je Hamilton sa 43 poena, slijede Vettel sa 40, Rosberg sa 33, Felipe Massa s 20 i Raikkonen s 12 sakupljenih poena.

Ekipa Mercedesa je u konstruktorskom poretku sakupila 76 poena, a iza nje je Ferrari sa 52, Williams sa 30, Sauber sa 14 i Toro Rosso sa sakupljenih 12 poena.

Naredna, treća ovosezonska utrka Formule 1 je na rasporedu 12. aprila u Kini.