Auto-moto

Velika nagrada Francuske u kalendar šampionata Formule 1 vraća se 2018. godine. Domaćin trke poslije deset godina pauze bit će staza "Paul Ricard" na jugu zemlje.
05.12.2016. u 17:05

Trostruki svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton izjavio je da je "tužan, ali ne i iznenađen" šokantnom odlukom momčadskog kolege i novopečenog svjetskog prvaka Nice Rosberga o završetku karijere, koju je 31-godišnji njemački vozač objavio u petak, samo pet dana nakon što je osvojio naslov.
02.12.2016. u 20:36

Svjetski prvak u Formuli 1, Nijemac Nico Rosberg, objavio je da prekida karijeru samo pet dana nakon najvećeg uspjeha.
02.12.2016. u 14:34

Italijanska automobilistička federacija (ACI) danas je saopštila da je postignut dogovor sa vodstvom Formule 1 da utrka za Veliku nagradu Italije ostane u kalendaru ovog prestižnog takmičenja još tri godine.
29.11.2016. u 19:57

Nico Rosberg je osvojio prvu titulu prvaka Formule 1 nakon što je taktički odvozio utrku u Abu Dhabiju. Nijemac je osvojio drugo mjesto iza timskog kolege iz Mercedesa Lewisa Hamiltona i tako sačuvao prednost u odnosu na Britanca u ukupnom poretku.
27.11.2016. u 15:53

Lewis Hamilton, aktuelni šampion Formule 1, osvojio je pole position za sutrašnju trku za Veliku nagradu Abu Dhabija. Njegov klupski kolega iz Mercedesa i trenutni lider u generalnom poretku Nico Rosberg startovaće sa druge pozicije, javlja Anadolu Agency (AA).
26.11.2016. u 16:27

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) bio je najbrži na prvom slobodnom treningu pred nedjeljnu utrku Formule 1 za Veliku nagradu Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja će odlučiti o novom svjetskom prvaku.
25.11.2016. u 15:43

Vozač Mercedesa Nico Rosberg rekao je da je spreman na sve kako bi na posljednjoj utrci sezone ostvario pobjedu koja će mu donijeti šampionsku titulu.
24.11.2016. u 18:23

Švedski vozač Marcus Ericsson produžio je saradnju sa Sauberom za još jednu sezonu, saopćio je danas švicarski tim Formule 1.
21.11.2016. u 15:11

Norveški vozač Andreas Mikkelsen sa suvozačem Andersom Jaegerom (VW Polo-R) pobjednik je australskog relija, posljednjeg natjecanja ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, čime je momčad Volskwagena potvrdila svoju četverogodišnju nadmoć i trijumfalno otišla iz ovog sporta.
20.11.2016. u 11:09

Lewis Hamilton je slavio na Velikoj nagradi Brazila na autodromu "Jose Carlos Pace" u Sao Paolu u kišnoj utrci prepunoj incidenata i prekida. To je Britancu bila 52. pobjeda u karijeri i prva u Interlagosu.
13.11.2016. u 20:50

Trkom u španskoj Valenciji okončana je sezona svjetskog prvenstva u motociklizmu.
13.11.2016. u 17:45

Najbolju startnu poziciju (pole position) na sutrašnjoj predzadnjoj utrci sezone svjetskog prvenstva u formuli 1 osvojio je branilac naslova Lewis Hamilton.
12.11.2016. u 19:35

Vozač Mercedesa Nico Rosberg osvojit će prvu šampionsku titulu u Formuli 1 ako pobijedi u predstojećoj utrci za Veliku nagradu Brazila.
07.11.2016. u 16:55

Bivši šampion Formule 1 Michael Schumacher pokazuje "ohrabrujuće znakove" oporavka nakon nesreće na skijanju, rekao je bivši šef tima Mercedes Ross Brawn.
03.11.2016. u 23:17