Nevjerovatna pobjeda Seville: Andalužani ‘teniskim rezultatom’ protutnjali Valensijom

Fudbaleri Seville ostvarili su nevjerovatnu pobjedu na gostovanju Levanteu rezultatom 6:2.

Kada se Sevilli ‘otvori’ utakmica, onda je teško zaustaviti napadačku artiljeriju Andalužana bilo kojem protivniku. Na žalost navijača, to se rijetko dešava u posljednje vrijeme, ali je danas njihov tim bio fantastičan.

Sevilla je rezultatom 6:2 slavila na gostovanju Levanteu i tako najavila bolju formu u Primeri u narednom periodu. Već nakon prvih 45 minuta sve je bilo riješeno.

Wissam Ben Yedder je u 11. minuti goste doveo u vodstvo, ali je u sljedećem napadu Roger Marti poravnao rezultat za domaćina.

Ipak, do poluvremena je uspio Ben Yedder upisati het-trik, te još jedan gol postigao je Daniel Carrico.

U nastavku još dva gola Seville, po jedan Andrea Silve i Pabla Sarabije za veliku i nevjerovatnu pobjedu gostiju, s tim da je Levante do kraja samo smanjio prednost na 2:6 golom Mosesa Simona.