Veronica Echegui - AP Photo

“Glumica ogromnog talenta i skromnosti koja nas je napustila u vrlo mladoj dobi. Upućujem svoje srdačne zagrljaje svoj njenoj porodici i prijateljima u ovom teškom trenutku“…

Španska glumica Veronica Echegui preminula je u 42. godini života nakon što je izgubila bitku s rakom.

Četrdesetdvogodišnjakinja je preminula nakon što je hospitalizovana u bolnici u Madridu, izvještava španska štampa.

Echegui se pojavila u više od 30 filmova i TV serija tokom svoje 18-godišnje karijere, a najpoznatija je bila po ulozi u filmu “Moje zatvoreničko dvorište (2008)” u režiji Belen Macias i produkciju slavnog Pedra Almodovara.

Glumica, koja se proslavila u svojoj zemlji prvim filmom “Ja sam Juani (2006)”, kasnije je učestvovala i u holivudskim projektima.

Ona je na američko tržište ušla 2013. godine ulogom u filmu “Hladno svjetlo dana”, gdje je glumila uz Sigourney Weaver i Brucea Willisa.

Također je glumila uz britanske glumce Noela Fieldinga i Richarda Ayoadea u filmu “Bunny And The Bull” iz 2009. godine.

Zatim je glumila uz Sama Claflina u dvojezičnom romantičnom humorističnom filmu “Book of Love” 2022. godine. Također je imala glavnu ulogu u seriji “Fortitude”, smještenoj u Arktičkom krugu.

Posljednja uloga Veronice Echegui na ekranu bila je u Appleovoj seriji “Love You To Death”, koja je snimana u augustu 2023. godine, a emitovana ranije ove godine.

Rođena u Madridu 1983. godine, Echegui je napustila studij sociologije da bi studirala na Kraljevskoj školi dramskih umjetnosti prije nego što je započela televizijsku karijeru s malim ulogama u serijama “A New Life” i “Paco and Veva”.

Španski premijer Pedro Sanchez istakao je njen “ogroman talenat i skromnost” u objavi na društvenim mrežama.

“Vijest o smrti Veronice Echegui me duboko potresla. Glumica ogromnog talenta i skromnosti koja nas je napustila u vrlo mladoj dobi. Upućujem svoje srdačne zagrljaje svoj njenoj porodici i prijateljima u ovom teškom trenutku“, napisao je Sanchez u svojoj objavi.

Sindikat španskih glumaca i glumica također je objavio komemorativnu poruku zbog doprinosa Echegui kinematografiji.

(24sata.info)