Fudbaleri Manchester Uniteda ubjedljivo su pobijedili tim Nottingham Foresta u utakmici 17. kola Premier lige.

Utakmica na Old Traffordu završena je rezultatom 3:0.

Od prvog minuta su fudbaleri Uniteda krenuli ofanzivno na gol gostiju. Odbrana Šumara odolijevala je prvih 20 minuta, a onda je u rasponu od samo tri minuta primila dva gola. U glavnoj ulozi bio je Marcus Rashford. U prvoj situaciji odlično je reagovao poslije izrađene akcije nakon kornera i prizemnog oštrog pasa Christiana Eriksena, a u drugoj je asistirao Anthonyju Martialu poslije čijeg udarca veteran Hennessey nije uspio bolje da reaguje.

U 40. minutu Forest je postigao gol preko Ryana Yatesa, ali je nakon intervencije iz VAR sobe pogodak poništen jer je lopta na putu do gola zakačila gostujućeg igrača Willyja Bolyja, koji se u tom trenutku nalazio u ofsajdu.

Imao je domaći tim nekoliko dobrih prilika i u drugom poluvremenu, ali je u nekoliko navrata odlično reagovao 35-godišnji Velšanin na golu Šumara Wayne Hennessey. Međutim, u 87. minuti nije mogao ništa protiv brazilske kombinacije: Casemiro je bio asistent, a strijelac Fred (koji je desetak minuta ranije zamijenio Eriksena) za konačnih 3:0.

U timu Nottinghama bio je bivši dugogodišnji igrač domaćeg tima Jesse Lingard, kojeg je publika pozdravila aplauzima.

Manchester United ovom pobjedom je nastavio potjeru za ulazak u Top 4 Premiershipa. Trenutno je peti sa bodom manje od Tottenhama na četvrtom mjestu. Šumari iz Notingema su pretposljednji na tabeli sa 13 bodova koliko imaju i Wolvesi na stepeniku više.

Nešto ranije tokom dana Chelsea je kao domaćin bio bolji od ekipe Bornemoutha (2:0).