Gareth Bale je bio režiser važne pobjede Velsa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Velšani su gostovali Bjelorusiji u ruskom Kazanju (zbog sankcija se nije moglo igrati u Minsku) i to lišeni usluga čak 13 igrača zbog problema sa povredama i korona virusom.

Poveli su gosti pogotkom kapitena Balea s bijele tačke već u petoj minuti, ali Bjelorusi su izjednačili preko Lisakovicha (također penal) u 29. minuti, da bi isti igrač zatim asistirao Sedku samo minut kasnije za preokret i vodstvo domaćina od 2:1.

U drugom poluvremenu dosuđen je i treći jedanaesterac na meču, drugi za Vels, a realizirao ga je ponovo Bale u 69. minuti za 2:2. Kapiten otočke selekcije zatim je u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 2:3, nakon što se najbolje snašao u metežu ispred bjeloruskog gola.

S ovim trijumfom, Vels sada ima šest bodova iz tri meča i nalazi se na trećem mjestu u grupi E. Prva je Belgija sa 10 bodova i utakmicom više, Češka je skupila sedam bodova iz također četiri susreta, Bjelorusija ima tri, Estonija je zadnja bez ijednog osvojenog boda.