Široki Brijeg i nakon petog kola ostao je, uz Sarajevo, jedina neporažena ekipa m:tel Premijer lige BiH.

I ne samo to, hercegovački sastav na svojoj Pecari je razbio Borac u utakmici koja je trebala predstavljati svojevrstan derbi.

No, mora se priznati da je Širokobriježanima posao olakšala i odluka trener Banjalučana Vlade Jagodića, koji je poštedio nekoliko važnih prvotimaca zbog predstojećeg duela sa Sutjeskom u prvom pretkolu Evripske lige. Time je strateg Borca itekako oslabio svoj tim, koji nije večeras bio ravnopravan rival domaćinima.

Već u uvodu meča Široki je imao inicijativu, Borac čekao šansu iz kontranapada. Sjajnu šansu prokockao je Marić, koji je u situaciji “1 na 1” sa Pavlovićem šutirao iznad gola Borca.

Domaći su nastavili pritiskati, da bi se to isplatilo u 22. minuti, nakon što Radeljić glavom nakon prekida šalje loptu u mrežu banjalučke ekipe.

Prednost Širokog Brijega udvostručio je Toni Jović. Prethodno je Kujundžić srušio Cipetića u šesnaestercu, Jović zatim šutirao s bijele tačke. Pavlović je odbranio, ali lopta se ponovo odbila u noge napadača Pirokog, koji je iz drugog pokušaja bio neumoljiv u 37. minuti.

Rezultatom 2:0 zaključeno je prvo poluvrijeme, da bi već u 51. minuti posao završio Pervan nakon pravog rikošeta ispred gola Borca i pogodio za 3:0.

Do kraja meča Borac je bio nešto aktivniji na polovini protivnika, ali nije uspio smanjiti, dok je Jurilj u nekoliko kontri propustio par šansi. Rezultat se ipak nije mijenjao do kraja.

Široki Brijeg – Borac 3:0 (Radeljić 22’, Jović 37’, Pervan 51’)

Stadion Pecara. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Obišvač, Ćorić, Jović, Marić, Stanić, Radeljić, Vukoja, Begić, Pervan.

BORAC: Pavlović, Kujundžić, Kajkut, Marković, Danilović, Kalesić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Janičić, Milojević.