Fudbaleri Širokog Brijega minimalnom, ali vrlo vrijednom pobjedom otvorili su takmičenje u Premijer ligi, a na Pecari je ‘pao’ Tuzla City rezultatom 1:0.

Otvaranje utakmice nije donijelo mnogo toga, pa smo na prvu pravu priliku čekali do 12. minute, kada smo vidjeli i gol. Strijelac je nakon lijepe akcije domaćih bio Stipe Jurić.

Nakon toga, domaći su mogli udvostručiti prednost. Pervan je u dva navrata prijetio, ali je Fejzić bio siguran na golu Tuzlaka.

Najopasniji igrač Tuzla Cityja večeras bio je, očekivano, Vojo Ubiparip. Iskusni srbijanski napadač bio je blizu gola nakon pola sata igre, ali je Zlomislić odbranio. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku Širokobriježani su prepustili loptu, djeluje svjesno, Tuzla Cityju, ali to gosti nisu mogli da iskoriste.

Jedinu, ujedno i vrlo izglednu, priliku gosti su propustili u 54. minuti kada je Džafić divno prošao po desnoj strani, centrirao, a Ubiparip šutira glavom preko gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Široki Brijeg upisao velika tri boda na otvaranju Premijer lige BiH.

Široki Brijeg – Tuzla City 1:0 (Jurić 12’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: /. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Jurić (Široki Brijeg) / Morris, Kojić (Tuzla City).

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Jurić, Ćorić, Čuljak, Jurilj, Radeljić, Jurić, Marić, Begić i Pervan.

Tuzla City: Fejzić, Nukić, Rugašević, Kojić, Kobie, Rustemović, Karijašević, Džafić, Maksimović, Beganović i Ubiparip.