Sevilla je u “svojoj” Evropskoj ligi izborila novo finale, a ovog se domogla preko velikog Juventusa, kojeg je večeras izbacila u polufinalu.

Do pobjede i prolaska dalje je španski tim stigao nakon drame i produžetaka, a junak Seville je Erik Lamela, prenosi SCsport.

Juventus je poveo fantastičnim golom Dušana Vlahovića u 65. minuti, ali nakon toga se suviše povukao i dopustio previše Sevilli.

Andalužani do poravnanja stižu već nakon šest minuta preko Susa fenomenalnim pogotkom, te je do kraja regularnog toka ostalo 1:1.

Bio je to rezultat i meča u Torinu, pa su uslijedili produžeci.

Eksplozija na Ramon Sanchez Pizjuanu nastala je u 95. minuti, kada Lamela postiže gol za 2:1 na asistenciju Gila!

U 115. minuti je Acuna zbog odugovlačenja dobio drugi žuti karton, te je isključen. Međutim, nije Juventus u preostalih pet minuta uspio da izbori jedanaesterce.

U finalu će 31. maja u Budimpešti Sevilla igrati protiv Rome. Čeka nas spektakl.

Roma izborila finale Evropske lige

Fudbaleri Rome plasirali su se u veliko finale Evropske lige za sezonu 2022/23.

Vučica je uspjela u Leverkuzenu da odbrani prednost od 1:0 iz prvog meča s rimskog Olimpica, te je tako eliminisala Bayer jer je večerašnji meč završen bez pogodaka (0:0), prenosi SCsport.

Opredijelio se Jose Mourinho večeras na odbranu svog gola. Prepustio je posjed Apotekarima, a Azmoun i Diaby nisu iskoristili svoje šanse.

Diaby je u 12. minuti tresao prečku gola Rome, koja je do kraja uspjela da sačuva mrežu netaknutom i slavi s ukupnih 1:0.

Benjamin Tahirović je meč odgledao s klupe za rezerve, a Irfan Peljto je na ovom meču bio četvrti sudija.