Uzbudljiva prva utakmica play-offa Eurolige između Reala i Partizana, pripala je Beograđanima rezultatom 89:87 u triler završnici.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i vodio skoro cijelu četvrtinu, ali su domaći preokrenuli u finišu prve dionice, koja je okončana rezultatom 22:22.

Režirali su “Kraljevi” preokret u nastavku utakmice, uspjeli da se odlijepe najviše na 8 razlike, ali sastv Željka Obradovića na krilima Kevina Puntera vodila je na poluvremenu 48:44 u Madridu.

Jako neizvjesna i puna preokreta treća četvrtina, pripala je Madriđanima koji su ušli u odlučujuću dionicu sa pola koša prednosti (64:63).

Serija 6:0 odvela je ekipu Chusa Matea do +7 pet minuta prije kraja (77:70).

Nisu odustajali igrači Partizana, pa su malo više od dvije minute prije kraja, poveli 81:80, nakon trojke pod faulom Puntera.

Gaby Deck pogodio je dvicu pod faulom, koji je relizovao 21 sekundu prije kraja, tako da je ekipa Željka Obradovića imala posljednji napada.

Odgovornost je pruezeo Kevin Punter i pogodio je 0.4 sekunde prije kraj tricu i tako kreirao veliku senzaciju.

Gabriel Deck bio je i najbolji Realov košarkaš sa 24 poena i 8 skokova. Pratili su ga Yabusele sa 14 i Tavares uz 12 ubačaja. Bh. reprezentativac Džanan Musa pridružio se sa 10 poena (1/3 za dva, 1/3 za tri i 5/7 slobodna bacanja), 2 skoka i 3 asistencije za 23 minute.

Partizanov Kevin Punter predvodio je Beograđane sa 26 ubačaja, Zach Ladey ga je pratio sa 13, a po 11 su ubacili Smailagić, Exum i Lessort.

Druga utakmica play-offa na rasporedu je 2. maja u Beogradu.