Spektakularnu utakmicu su nam večeras na Olimpicu podarili Roma i Juventus, a Stara dama je na kraju u ovom meču 21. kola slavila sa 3:4!

Činilo se da je Roma pred pobjedom pošto je vodila sa 3:1 od 53. minute. Doveo ju je u vodstvo Abraham u 11. minuti, poravnao je Dybala sedam minuta poslije, a onda su na 3:1 Vučicu odveli Mkhitaryan, koji pogađa u 48. i Pellegrini, koji je mrežu Szczesnog tresao u 53. minuti.

Ipak, od 70. minute uslijedio je šou Juventusa, koji za sedam minuta preko Locatellija, Kuluševskog i De Sciglija postiže tri gola i dolazi do vodstva od 3:4.

Potom je De Ligt u 83. minuti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Davide Massa pokazuje na penal! Ipak, u tragičara Vučice tada se promovisao Pellegrini, čiji je šut odbranio Szczesny, a potom je fudbaler Rome propustio i da iz “popravnog” odbijanac pospremi u mrežu!

Inače, De Ligt je zbog tog igranja rukom dobio žuti karton i posljednjih petnaestak minuta Juve se branio s igračem manje i odbranio. Ostalo je do kraja 3:4 i Juve je osvojio vrijedna tri boda u borbi za Ligu prvaka.

Juve je peti sa 38 bodova, a Roma pada na osmo mjesto sa šest bodova zaostatka za večerašnjim rivalom.