Fudbaleri Sarajeva uspješno su otvorili novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine ostvarivši pobjedu na gostovanju Krupi rezultatom 2:0.

Prvak BiH iz prošle sezone nije imao lagan zadatak na gostovanju kod novog člana Premijer lige, ali je na kraju upisao važna tri boda za start takmičenja.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja, ali je bilo nekoliko poluprilika. Sarajevo je na otvaranju prijetilo u dva navrata preko Tatara, ali bez promjene rezultata.

Pokušao je i Haris Handžić sa distance, ali je golman domaćih to uhvatio. Kako se bližilo poluvrijeme kraju, tako se i Krupa oslobodila, pa je počela više kontrolisati igru. No, bez golova otišlo se na odmor.

Na najbolji mogući način otvorilo se drugo poluvrijeme po Sarajevo. Na ubačaj Benjamina Tatara nespretno je reagovao Mandić i očajnom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu.

Do kraja utakmice gosti su postigli i drugi gol. Igrao se 70. minut kada je, prema procjeni sudije Muse, Makitan igrao rukom i dobio drugi žuti karton čime je isključen iz igre. Tatar je bio siguran realizator za 0:2.

Za navijače Sarajeva vidjeli smo i važnu situaciju u posljednjih petnaestak minuta pošto je najveće ovosezonsko pojačanje, Matthias Fanimo, debitovao u bordo dresu. Do kraja utakmice domaći su pogodili stativu u 90. minuti.

Krupa – Sarajevo 0:2 (Mandić a.g. 48’, Tatar 70’)

Stadion: Gradski stadion Krupa. Gledalaca: /. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Karišik, Makitan (Krupa) / Oremuš (Sarajevo). Crveni karton: Makitan (Krupa).

Krupa: Kolak, Karišik, Makitan, Modić, Nikolić, Dujaković, Palić, Glišić, Galić, Filipović, Mandić.

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Miličević, Šerbečić, Salčin, Đokanović (od 85’ Mustedanagić), Oremuš, Jukić, Velkoski (od 74’ Fanimo), Tatar, Handžić (od 85’ Ahmetović).