Rukometašice Norveške nove su prvakinje Evrope. One su danas u finalu Evropskog prvenstva pobijedile selekciju Francuske rezultatom 22:20.

Početak susreta bio je dosta ujednačen, a nakon što je Norveška stigla prvi put do vodstva (5:4) nije ga ispuštala do kraja prvog poluvremena.

Prednost skandinavske selekcije uglavnom je rasla, a dvije dobre serije omugućile su Norvežankama da na poluvrijeme odu s četiri gola prednost (14:10).

U nastavku je Francuska ipak uspjela da se vrati u meč. Igrale su aktuelne prvakinje Evrope zaista dobro i u 50. minuti su golom Zaadi dolaze do 17:17.

Ušlo se potom u neizvjesnu završnicu. Francuska nastavlja sa fantastičnom odbranom, da bi u 54. minuti Deuna Zaadi uspjela zabiti gol za vodstvo Francuskinja nakon dugo vremena od 19:18.

Ipak, u ključnim trenucima Norveška je prava. Bile su skoncentrisanije rukometašice ove zemlje i na kraju slomile otpor Francuske, te su došle do osme titule prvaka Evrope u historiji.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bile su Kristiansen, Mork i Skogrand sa po četiri gola, dok je Foppa sa pet pogodaka bila najefikasnija igračica Francuske, ali i finalnog meča.