Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je odličan meč protiv Italije i upisala je senzacionalnu pobjedu rezultatom 25:22.

Zmajice su čekale na mečeve dugih 12 godina, koliko ženska rukometna reprezentacija BiH nije ni postojala, a jučer je započela ciklus pretkvalifikacija u Grčkoj.

Domaće rukometašice, prve favoritkinje turnira, bile su jučer prevelik zalogaj za BiH, no danas je odigran izuzetan meč.

Na početku su se ekipe smjenjivale u vodstvu, a onda sredinom prvog dijela BiH je preuzela vodstvo i došla do tri gola prednosti na poluvremenu (15:12).

Nastavak bolje otvara Italija, ali naše rukometašice se nisu predale, već su na krilima Desire Kolašinac, koja je vodila reprezentaciju u momentima kada je Italija hvatala priključak, bila izuzetna.

Na pet minuta prije kraja otišli smo na plus tri (24:21) što je na kraju bilo nedostižno za Italijanke.

Upravo Desire Kolašinac, Marija Gudelj i Edina Demić bile su najefikasnije u bh. redovima sa po pet golova. U Italiji se istakla Ramona Vsna Manojlović sa osam golova, a pet je postigla Ilaria Dalla Costa.

Pred bh. rukometašicama sutra je i posljednji meč kada će rival biti Latvija. Ono što nije ohrabrujuće, jeste da samo pobjednik grupe ide u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a to bi po svemu sudeći trebala biti Grčka nakon ubjedljivog trijumfa nad BiH.