U derbi susretu 16. kola Premijer lige BiH za rukometaše u dvorani Mejdan u Tuzli Sloboda je poražena od Borca m:tel rezultatom 27:29 (12:13).

Banjalučani su vodili od početka do kraja, sredinom drugog poluvremena i sa šest golova razlike (14:20), ali je finiš susreta protekao u potpunoj neizvjesnosti.

Tuzlaci su u 53. minuti golom Emira Suhonjića smanjili na 23:25, zatim su imali napad za novo smanjenje, ali su brzopleto izgubili loptu.

Nakon toga Banjalučani su s nekoliko pogodaka otišli na 24:28 što je za domaće bilo nedostižno, iako su u 58. minuti ponovo smanjili na dva gola razlike (26:28), ali je sve riješio De Souza postigavši pogodak za vrijednu pobjedu gostiju.

U ekipi Slobode Emir Suhonjić je postigao osam golova, dok su po pet postigli Jovan Talevski, povratnik Arnad Hamzić i Sedžad Abdurahmanović.

Najefikasniji u ekipi Borca bili su Vukašin Rakocija sa sedam, te Bojan Rađenović, Miloš Nježić i Guilherme Lihnarez de Souza sa po četiri pogotka.