Everton jednostavno blista otkako je u klub stigao James Rodriguez. Karamele su došle do liderske pozicije Premiershipa nakon pobjede nad Brightonom. Četvrti trijumf u isto toliko kola nove sezone.

Everton je već u drugoj minuti imao odličnu priliku, ipak šut Calverta-Lewina brani Ryan. Golman Brightona nije mogao ukrotiti još jedan udarac novopečenog reprezentativca Engleske u 16. minutu.

Domaći tim je velikim dijelom prvog poluvremena kontrolisao meč, a onda u 41. minutu velika greška Pickforda koju Maupay koristi da izjednači rezultat 1:1 pred odlazak na pauzu.

Ipak, James Rodriguez to nije dozvolio, proradila je kolumbijska veza – Yerry Mina koristi asistenciju svog sunarodnjaka iz prekida za 2:1 u nadoknadi prvog poluvremena.

Već u 52. minutu Rodriguez stiže i do gola, Kolumbijac povećava prednost svog tima na 3:1.

Prijetio je zatim Maupay u nekoliko navrata, ali Rodriguez drugim golom na meču stavlja tačku na utakmicu u 70. minutu poslije asistencije Doucourea.

Galebovi stižu i do drugog gola, sjajni gol Bissoume sa distance postavlja konačnih 4:2, prenosi SCsport.