U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak sezone 2020/2021 fudbaleri Veleža dočekali su FK Mladost Doboj – Kakanj. Rođeni su slavili sa 5:1.

Velež je bolje otvorio susret, ali Rođeni nisu iskoristili nekoliko prilika, a Brandao je promašio iz penala u 22. minuti susreta.

Gosti dolaze do vodstva u 27. minuti golom Hadžića.

U nastavku su Rođeni zaigrali bolje. Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 43. minuti kao i dvije minute kasnije, Cvijanović postiže dva gola. Rezultatom 2:1 otišlo se na poluvrijeme.

U nastavku mnogo bolja igra, prvo je Vehabović povisio na 3:1, potom Cvijanović u 62. minuti postiže hat-trick. U listu strijelaca upisuje se i Ovčina pred sami kraj utakmice.

Narednog vikenda, u okviru prvog kola Premijer lige BiH, Rođeni gostuju na Grbavici kod Željezničara.