Robert De Niro prošetao je crvenim tepihom na Filmskom festivalu u Cannesu sa svojom kćerkom Helen Grace De Niro.
Protekle večeri De Niro je primio Zlatnu palmu za životno djelo, a tom prilikom pratnja mu je bila partnerica Tiffany Chen i njegova kćerka koja se dugo vremena nije pojavljivala u javnosti.Naime, Helen se posljednji put u javnosti pojavila 2015. godine na mjuziklu Beautiful na Broadwayu. De Niro je Helen dobio uz pomoć surogat majke tokom braka s Grace Hightower.

U Cannesu je na crvenom tepihu za ruke držao i kćer Helen i partnericu Tiffany. Obje su nosile elegantne duge crne haljine.

De Niro ima sedmero djece i to Drenu, Helen, Giu, Raphaela, blizance Juliana i Aryn i Eliota. U nedavnom intervjuu njegova transrodna kćerka Airyn De Niro govorila je o ulasku u svoj novi identitet i odrastanju kao jedno od sedmero djece u porodici De Niro.

“Postoji razlika između toga da si vidljiv i da te se zaista vidi. Bila sam vidljiva. Ne mislim da sam dosad bila viđena”, kazala je.

De Niro je odlučio podržati nakon što je javno istupila kao transrodna osoba.

“Volio sam i podržavao Aarona kao svog sina, a sada volim i podržavam Airyn kao svoju kćerku. Ne znam zašto bi to nekome bio problem, volim svu svoju djecu”, poručio je.

(24sata.info)