U okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Njemačka je svladala Sloveniju sa 90:71.

Protivnici Bosne i Hercegovine na Evropskom prvenstvu su odigrali meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a ni raspoloženi Dončić nije mogao ublažiti poraz od Njemačke.

Slovenija je bolje otvorila utakmica i dobila je prvu četvrtinu sa 17:20, do poluvremena Njemačka se uspjela vratiti u meč pa se na pauzu otišlo pri vodstvu domaćina sa 33:31.

U trećoj četvrtini je Njemačka odlično odigrala odbranu te je riješila u svoju korist sa 28:15, u posljednjoj dionici je se igrala dobra košarka sa mnogo poena, ali je opet domaćin bio bolji i na kraju slavio sa 90:71.

Najefikasinij na utakmici bio je Luka Dončić sa 23 poena, šest skokova i pet asistencija, u reprezentaciji Njemačke najbolji pojedinac bio je Dennis Schrodes sa 17 poena i 10 asistencija.