U drugoj utakmici subotnjeg programa 9. kola španskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid i Valencia odigrali su 1:1 (1:0) na Wanda Metropolitanu.

Domaća ekipa bila je bolja u prvom poluvremenu i do vodstva stigla u 36. minuti kad je Diego Costa realizirao kazneni udarac. U drugom poluvremenu gosti iz Valencije su zaigrali puno bolje i okrunili svoju nadmoć sjajnom golčinom Danija Pareja u 82. minuti iz slobodnog udarca s 30 metara.

Valencia je utakmicu završila s desetoricom igrača jer je u prvoj minuti sudijskog dodatka isključen Korejac Kangin Lee zbog neopreznog starta.

U prvoj utakmici dana Barcelona je slavila s 3:0 na gostovanju kod Eibara, a golove su postigli Antoine Griezmann (13), Lionel Messi (58) i Luis Suarez (66).

Barcelona je privremeno vodeća s 19 bodova, jednim više i utakmicom više od Real Madrida. Trećeplasirana Granada ima 17 bodova, a četvrti je Atletico Madrid sa 16. Valencia je na šestom mjestu s 13 bodova.