Real Madrid je doživio šok na Santiago Bernabeu, jer je ispao iz četvrtine finala Kupa Kralja nakon što je poražen od Real Sociedada rezultatom 3:4.

Prvu ozbiljniju priliku imao je Real Madrid preko Karima Benzeme u desetoj minutu, a Kraljevski klub je “načeo” njihov bivši igrač Martin Odegaard, koji je pogodio za 0:1 u 22. minuti. Do kraja poluvremena Alexander Isak je imao dvije dobre šanse za goste, dok su domaći prijetili preko Jamesa Rodrigueza i Marcela.

Isak je postigao gol u 50. minuti, no poništen je nakon intercencije VAR-a, ali je zatresao mrežu domaćih u 54. minuti za 0:2. Samo dvije minute poslije Isak je povisio na 0:3. Real Madrid je uspio smanjiti već u 59. minuti kada je strijelac bio Marcelo. Junior Vinicius je nakon toga imao veliku šansu.

Isak je u 69. minuti asistirao Mikelu Merinu za 1:4. Poništen je pogodak nakon VAR-a i Real Madridu, koji je postigao Vinicius u 79. minuti. Gol Rodryga u 81. minuti priznat je nakon intervencije VAR-a i to je bilo 2:4. U trećoj minuti sudijske nadoknade Nacho je uspio smanjiti na 3:4, ali to je bilo sve.