Sarajevo je nastavilo igrati sjajan fudbal i nizati pobjede u Premijer ligi BiH, a u 13. kolu je bordo tim stigao do osmog vezanog trijumfa. Ovaj put je na Koševu razbijena ekipa Mladosti, a Sarajevo je slavilo s ubjedljivih 5:1.

Tako je Sarajevo još jednom demonstriralo silu i napravilo sjajnu uvertiru za gradski derbi sa Željezničarom koji se igra u sljedeću srijedu (4. novembra), a sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta, pošto se na odmor otišlo s prednošću Sarajeva od 3:0. Najzaslužniji za to je bio Haris Handžić koji je postigao dva gola.

Handžić je igru napustio na poluvremenu, te ga je tako Vinko Marinović sačuvao od mogućeg trećeg žutog kartona i suspenzije, koja bi značila propuštanje gradskog derbija sa Željezničarom.

Na samom startu Sarajevo odmah počinje vršiti pritisak na gol Semira Bukvića, ali ga se Mladost ubrzo uspjela osloboditi i odigrati nekoliko solidnih akcija u napadu, ali nisu uspjeli ugroziti gol Kovačevića.

Uslijedio je period igre bez mnogo uzbuđenja, kada se uglavnom igralo na sredini terena. Zatim, Sarajevo iz prve sljedeće prave prilike doalzi do vodstva.

Igrala se tada 23. minuta, a odigrao je bordo tim lijepu akcij. Tatar je s desne strane ubacio na drugu stativu, a Velkoski glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Već pet minuta poslije na semaforu je pisalo 2:0, a ovaj put Sarajevo do gola dolazi uz dosta sreće. Prvo se Alić okliznuo i lopta je došla do Handžića, koji šutira, a onda se lopta odbija od Mahmića, vara Bukvića i završava u mrežu za 2:0.

Nije se Mladost uspjela oporaviti od toga i već u 35. minuti je primila i treći gol. Loše je reagovala odbrana Mladosti, Rahmanović je imao nekoliko kontakata s loptom koja na kraju dolazi do Handžića, a on postiže svoj drugi gol i to je 3:0.

Nastavak je bio čista formalnost pošto je pitanje pobjednika bilo riješeno, ali Sarajevo dosta brzo, već u 54. minuti, dolazi do četvrtog gola. U prodoru je tada bio Oremuš, lopta se nekako odbila do Rahmanovića, a on snažnim udarcem pogađa mrežu Bukvića za 4:0.

Potom je došlo do malog opuštanja u redovima domaćih, a i Marinović je napravio veliki broj izmjena. Mladost je počela napadati, a u 70. minuti je došla do utješnog pogotka. Nedim Hadžić je prošao po desnoj strani, a onda šutirao i jako lijepo pogodio dalji ugao gola za 4:1.

U 76. minuti je Sarajevo moglo do petog gola. Odigrali su domaći lijepu akciju, lopta je stigla do rezerviste Mustedanagića na svega 6-7 metara od gola, ali ga je uspio izblokirati neko od odbrambenih igrača gostiju.

Tačku na ovu utakmicu je stavio Mustedanagić golčinom iz slobodnjaka u 90. minuti susreta. Sjajno je pogodio udarcem sa 17-18 metara i postavio konačnih 5:1.

Tako je Sarajevo stiglo do desete pobjede sezone i sada ima ukupno 32 boda, sedam više od drugoplasiranog Željezničara, koji ima utakmicu manje.

Mladost je devetoplasirana sa 13 bodova.

Premijer liga BiH, 13. kolo:

Sarajevo – Mladost 5:1 (Velkoski 23’, Handžić 28’, 35’, Rahmanović 54’ , Mustedanagić 90’ / Hadžić 70’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca:/. Sudija: Elvis Mujić (Bihać). Žuti kartoni: Velkoski (Sarajevo).

Sarajevo: Kovačević, Pidro (Hodžić), Dupovac, Miličević, Oremuš, Rahmanović (Mustedanagić), Velkoski (Jukić), Pejović (Salčin), Đokanović, Tatar, Handžić (Fanimo).

Mladost: Bukvić, Alić, Mahmić, Nikolić (Guzijan), Dejanović (Hrustanović), Lalić, Biber (Kovač), Vazda (Šišić), Veladžić (Vehab), Begić i Hadžić.