Radnik je danas na Gradskom stadionu u Bijeljini u 18. kolu u sjajnoj utakmici uspio sa 2:1 savladati Tuzla City i tako stići do zlata vrijedna tri boda u borbi za opstanak.

Slavili su Bijeljinci nakon preokreta pošto su jako loše počeli meč, što je tim iz Simin Hana iskoristio i poveo golom Voje Ubiparipa s bijele tačke. Ipak, tim Nermina Bašića je treći put zaredom izgubio utakmicu nakon preokreta, koji su Radniku donijeli Stefan Janjić i Ermin Huseinbašić.

Tuzla City je mnogo bolje ušao u utakmicu i na startu zaista dominirao, kako posjedom lopte, tako i stvorenim prilikama pred golom Dalibora Kozića.

Posebno je za igru u prvih dvadesetak minuta bio raspoložen Argentinac Doffo, ali nakon nekliko dobrih prodora se nije najbolje snalazio u završnici.

Prvu veliku priliku Tuzla City je imao u 11. minuti. Tada je Dario Rugašević lije po centrirao s lijeve strane, a Dejan Maksimović glavom s desetak metara šutira pored gola domaćih.

Potom je u 17. minuti dosuđen penal za Tuzla City, pošto je Kozić u kaznenom prostoru srušio Nermina Crnkića, koji je bio u prodoru. Odgovornost je preuzeo iskusni Vojo Ubiparip, koji je rutinski pogodio za vodstvo Tuzla Cityja od 0:1.

U finišu prvog poluvremena Radnik značajno podigao nivo svoje igre i konačno počeo prijetiti, ponajviše preko brzonogog Vladimira Bradonjića, ali i Faruka Gogića.

Radnik je u posljednjoj minuti prvog dijela dobio šansu da zaprijeti golu Fejzića iz slobodnjaka, a to je bijeljinski tim potpuno iskoristio. Iskusni Velibor Đurić je sjajno centrirao, a Stefan Janjić zatresao mrežu gostiju za 1:1.

Prenio se momentum koji je bio na strani Radnika i na drugo poluvrijeme, koje Nestorovićev tim fantastično otvara i već u 50. minuti dolazi do potpunog preokreta. Đurić je ušao u šansu oči u oči s Fejzićem, promašio, ali je Ermin Huseinbašić iskoristio smušenost odbrane Tuzla Cityja i poslao loptu u mrežu za 2:1.

Nastavio je Radnik i nakon gola s velikom ofanzivom, u 65. minuti Huseinbašić prijeti iz slobodnjaka, a lopta ide tik pored stative. Nova šansa za domaće dolazi samo dva minuta poslije, kada je Bradonjić bio sebičan i pokušao riješiti sve sam, a zaustavio ga je Fejzić na golu Tuzlaka.

U 74. minuti nova šansa za Bradonjića, ali još ga jednom zaustavlja Fejzić. Prvu priliku u nastavku Tuzla City je imao u 82. minuti kada je dosuđen prekršaj na nešto više od 20 metara, ali je tada očajno šutirao Ubiparip, pošto je lopta otišla visoko preko gola.

Crnkić je u posljednjoj minuti jako loše šutirao direktno u Kozića.

Do kraja je ostalo 2:1 za Radnik, a ovo je, zanimljivo, i prvi trijumf Radnika još od 16. oktobra, kada je na svom terenu savladao Borac.

S ova tri boda Radnik je stigao na ukupno 15 osvojenih i na 10. je mjestu, dok je Tuzla City u velikoj krizi i sada je pao na sedmo mjesto, a i dalje ima 24 boda.

Radnik – Tuzla City 2:1 (Janjić 45′, Huseinbašić 50′ / Ubiparip 19’p)

Gradski stadion u Bijeljini. Sudija: Adis Mulahasanović. Žuti kartoni: Kozić, Karić, Gogić, Janjić (Radnik). Crnkić, Doffo, Rugašević, Karjašević (Tuzla City)

Radnik: Kozić, Sušić, Novaković, Šubert, Nikić, Gogić, Janjić, Huseinbašić (Vušurović), Đurić (Lazić), Bradonjić, Karić.

Tuzla City: Fejzić, Rugašević, Kobie, Kostić, Nukić, Karjašević, Doffo (Hodžić), Maksimović (Đerić), Badji, Crnkić i Ubiparip (Mešinović).