Željezničar je ostvario pobjedu u derbiju prvog kola m:tel Premijer lige BiH.

I to lakše nego su mnogi očekali. Plavi su sa 3:0 savladali Velež, nakon sjajne predstave u prvom poluvremenu.

No, početak svakako nije nagovještavao takav rasplet, s obzirom da je 12. minuti Fejsal Mulić imao kolosalnu priliku za goste. Istrčao je napadač Veleža sam pred Erića, ali golman željezničara je pročitao njegovu namjeru i odlično intervenisao. Par minuta kasnije, dobru šansu je upropastio Luka Juričić na drugoj strani.

Ipak, novi ofanzivac Želje iskupio se u 16. minuti, nakon što mu je kao na tacni loptu poslužio Ivan Lendrić. Samo pet minuta kasnije, Lendrić je ponovo u ulozi asistenta, “lansira” Mujezinovića u šansu koju ovaj koristi i tako udvostručuje prednost domaćih.

Zatim se i sam Lendrić upisao u strijelce, u 30. minuti prizemnim šutem trese mrežu gostiju za 3:0 na poluvremenu.

Drugi dio susreta nije ponudio toliko uzbuđenja. Obje ekipe su imale po nekoliko polušansi, ali rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.