Zrinjski je napravio veliki kiks u Posušju pošto nije uspio savladati istoimenog domaćina uprkos brojnim okolnostima koje su išle na njegovu stranu. Bilo je 0:0, a Plemići su skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem više, a imali su i šansu da iz penala dođu do gola.

Propustili su je, a Posušje se uspjelo odbraniti i na kraju osvojiti sigurno vrijedan bod. Tragičarem susreta sigurno možemo proglasiti i Nemanju Bilbiju, koji je propustio realizirati kazneni udarac u 75. minuti.

Prvu šansu na utakmici imao je Bilbija, i to nakon ubačaja Marija Tičinovića s desne strane. U posljednji tren je Bilbiju tada izblokirao Dario Krišto.

Nešto kasnije je Marka Galića na golu Posušja testirao Matija Malekinušić, ali Galić je lako uhvatio njegov snažan šut s dvadesetak metara.

Posušje se probudilo sredinom prvog poluvremena i zaigralo jako dobro, a prvu šansu imao je Silvio Ilinković, ali u posljednji tren ga sustiže Hrvoje Barišić i oduzima mu loptu.

Barišić je dobro reagovao i u 29. minuti kada je u šansi bio Luka Begić, a stoper Zrinjskog je uklizao i izblokirao ga.

Nismo vidjeli uzbuđenja sve do posljednjeg minuta prvog dijela, kada Slavko Brekalo spašava Posušje nakon nezgodnog centaršuta Almira Bekića s lijeve strane. Nemanja Bilbija je bio u blizini i vrebao priliku…

Na startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, Posušje ostaje s igračem manje. Tičinović se ubacio iz drugog plana na jednu dugu loptu i krenuo sam na golmana Galića, a tada ga s leđa povlači Brekalo i ruši ga na zemlju. Sudija Kaljanac mu je pokazao direktan crveni karton i Posušje je ostalo s desetoricom na terenu.

Preuzeo je Zrinjski potom inicijativu, a brzo je šansu imao Malekinušić, ali ga je Galić zaustavio u situaciji jedan na jedan. Potom se iznenada ukazala šansa Dariju Blagojeviću na drugoj strani, ali napadač Posušja je bespotrebno driblao i upropastio veliku priliku…

U 63. minuti nova šansa za Posušje, a nakon voleja Tomislava Barišića lopta ide metar pored stative gola na kojem stoji Luka Kukić.

Šest minuta poslije velika šansa za rezervistu Zrinjskog Madžida Šošića. Nakon kornera je jedna lopta pala ispred njega na četiri metra od gola, ali šutirao je neprecizno… Prijetio je ubrzo i Bilbija, ali odbranio je Galić.

U 74. minuti Zrinjski nije mogao imati bolju šansu. Krišto je igrao rukom i Kaljanac je pokazao na penal, ali najstrožiju kaznu nije realizirao Bilbija, koji pogađa stativu!

Demoralisalo je to Mostarce koji su izgledali bezidejno nakon toga, ali u finišu su opet prijetili. U 89. minuti je novu veliku šansu propustio Bilbija koji je iz dobre pozicije glavom šutirao pored gola. Nije ovo bio Bilbijin dan… Potom je silovito u nadoknadi šutirao Damir Zlomislić, ali nekako je to odbranio Galć.

Do kraja je ostalo 0:0.

Premijer liga BiH, 7. kolo:

Posušje – Zrinjski 0:0

Stadion: Mokri Dolac. Gledalaca: 2.500. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Šuta, Serdarušić (Posušje); Jakovljević, Tešija (Zrinjski). Crveni karton: Brekalo (Posušje)

Posušje: Galić, Šuta, J. Barišić, T. Barišić, Krišto, Brekalo, Ilinković (Vranjić), Landeka (Ljubić), Lauš (Serdarušić), Vukoja i L. Begić (Blagojević).

Zrinjski: Kukić, Barišić, Ćorluka, Jakovljević, Bekić, Savić (Zlomislić), Kamenar (Tešija), Malekinušić (Šipovac), Bašić (Mašić), Tičinović (Šošić) i Bilbija.