
Dušan Janjić, osnivač i predsjednik Upravnog odbora Foruma za etničke odnose iz Beograda, izjavio je da je bivši predsjednik bh. entiteta Republika Srpska Milorad Dodik sada, i kada bi htio da se bavi politikom, apsolutno dužnik onome ko mu je skinuo sankcije.
“Ne vidim da je Milorad Dodik pobijedio, ako trajno neće moći da se bavi politikom”, rekao je Janjić za “Slobodnu Bosnu“, komentarišući odluku američke administracije da Dodiku i većini rukovodstva RS-a ukine sankcije.
Navodeći da je “to definitivno”, on je istakao da Dodika “niko nije amnestirao za ono što je radio u politici”.
“Naprotiv. Amnestiran je za onaj dio korupcije i onaj dio koji se tiče novaca i korporacija za koje je bio odgovoran”, naveo je Janjić.
Dodao je da se vidi da je američka administracija procijenila da je on glavni “trablmejker” i da je on sada pacifikovan.
(24sata.info)


