Porto je večeras na svom stadionu Dragao priredio malo iznenađenje i u prvom meču osmine finala Lige prvaka sa 2:1 savladao Juventus.

Juve je bio blagi favorit pred ovaj meč, ali još jednom je tim Andree Pirla pokazao da to ipak još uvijek nije ni sjena onog tima iz prethodnih sezona, te je portugalski tim sasvim zasluženo slavio.

Kobnim po Staru damu su se večeras pokazali prvi minuti oba poluvremena, u kojima je Porto postizao golove i stigao do ogromne pojbede i velike prednosti pred revanš u Torinu.

U prvom minutu utakmice viđena je nevjetovatna i amaterska greška Rodriga Bentancura, koji je očajno vratio loptu prema svom golmanu Wojciehu Szczesnom, a to je pratio Mehdi Taremi i do lopte stigao prije Poljaka te je poslao u mrežu za 1:0.

Juve nije uspio da uzvrati, a očajno je otvorio i drugo poluvrijeme, kada Porto odmah po polasku s centra stiže do novog gola.

Manafa je sjajno proigrao Moussu Maregu, a on lijepo šutirao i savladao golmana Juventusa za 2:0.

Veliku stvar je za Juve u finišu učinio Federico Chiesa, koji nakon sjajnog prodora Alexa Sandra po lijevoj strani i centaršuta pogađa mrežu Porta i postavlja konačnih 2:1.

Tako je Chiesa zlata vrijednim golom za Juve mnogo promijenio stanje u ovom dvomeču, pošto će gol u gostima mnogo značiti Staroj dami za revanš u kojem joj je sada za prolaz dovoljna i pobjeda od 1:0.