Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Španije sa 28:24 (12:14), u susretu trećeg kola Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Rukometaši BiH su sa tri poraza završili nastup na prvenstvu. Reprezentacija BiH propustila je priliku da upiše prvu pobjedu na evorpski prvenstvima, i to protiv aktuelnog prvaka Evrope koji je nanizao 15 pobjeda u seriji na prvenstvima Starog kontinenta.

Izabranici selektora Ivice Obrvana odigrali su odlično gotovo cijelu utakmicu i veći dio meča imali rezultatsku prednost. No, Španci su u finišu ipak uspjeli da preokrenu rezultat i dođu do pobjede te završe grupnu fazu s maksimalnim učinkom, dok se reprezentacija BiH časno oprostila od takmičenja.

Izjednačeno se igralo prvih dvadesetak minuta, a u 21. minuti BiH je uspjela da dođe do dva gola prednosti. Ipak, Španci su na najbolji način iskoristili isključenje jednog igrača bh. tima i uspjeli da izjednače. No, u nastavku susreta reprezentacija BiH ponovo preuzela igru i povela, a golom Hercega sa zvukom sirene na odmor otišla sa dva gola prednosti.

Dobra igra reprezentacije BiH nastavljena je i u drugom poluvremenu. Ivan Karalić nastavio je golgetersku seriju i na početku postigao dva pogotka te bh. selekciji donio tri gola prednosti.

Španci su u nastavku uspjeli da se približe na gol zaostatka, ali su rukometaši BiH golovima Vranješa i Hercega u 43. minuti ponovo došli do tri gola razlike. U 45. minuti prvaci Evrope su uspjeli i da izjednače, ali je bh. selekcija vraćala prednost.

Ipak, u 50. minuti reprezentacija Španije prešla je u vodstvo, prvi put nakon devete minute. Nakon što bh. selekcija punih pet minuta nije uspjela da zatrese mrežu, Španci su serijom 4:0 došli do tri gola prednosti, čime su praktično riješili pitanje pobjednika.

Najfikasniji u reprezentaciji BiH su Ivan Karačić sa šest, Josip Perić i Mirko Herceg sa po četiri te Nikola Prce s tri gola, dok je Benjamin Burić imao deset odbrana i proglašen je za igrača utakmice.

Selekciju Španije predvodili su Agustín Marcelo Casado sa sedam i Jose Maria Coloma Marquez sa četiri gola.