Veoma zanimljiv popodnevni program ponudio je danas engleski Premiership, u sklopu 7. kola.

Crystal Palace je u sedmom kolu Premijer lige dočekao ekipu Norwicha, domaćin je slavio sa minimalnih 2:0 (1:0).

Poveli su u 21. minutu sa bijele tačke, precizno je najstrožu kaznu izveo kapiten Luka Milivojević. Konačan rezultat postavio je Andros Townsend u drugom minutu sudijske nadoknade.

Povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić, zbog povrede nije bio ni na klupi Norwicha.

Tottenham je pored velikih problema uspio slaviti na svom stadionu protiv Southamptona sa 2:1. Poveli su domaći u 24. minutu, novi gol za sjajnog vezistu Tanguya Ndombelea.

Ipak, u narednih sedam minuta, dva žuta kartona dobija Serge Aurier, Spursi su ostali sa igračem manje. Nakon toga, igrao se 39. minut, kada je Lloris neshvatljivo pokušao da predribla Dannyja Ingsa, koji mu je ukrao loptu i poravnao rezultat.

Ipak, sjajna akcija Tottenhama u 43. minutu, Kane je strijelac za novo vosstvo domaće ekipe.

Southampton je bio bolji u nastavku, ali se Lloris iskupio sa dvije dobre intervencije, sačuvao je mrežu do kraja, vrlo bitna pobjeda za Mauricija Pochettina i njegove pulene.

Chelsea je konačno sačuvao mrežu, slavili su na Stamford Bridgeu domaći protiv Brightona sa 2:0.

Dominirali su u prvom poluvremenu, ali nisu uspjevali da dođu do gola, odličan je bio na golu Matt Ryan.

Ipak, nakon pet minuta igre u nastavku, katastrofalna greška Webstera, Mount mu je uzeo loptu, ovaj ga je oborio, te su Plavci dobili priliku da povedu sa kreča. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Jorginho.

Bilo je prilika na obe strane u nastavku, da bi pitanje pobjednika, uz malo sreće, u 76. minutu odgonetnuo Willian.