Odigrano je osam utakmica 36. kola italijanske Serije A u kojima su bitne pobjede u borbi za Ligu prvaka ostvarili Milan, Atalanta i Juventus.

Vijest dana u italijanskom fudbalu svakako je brutalna partija Milana i pobjeda kod Torina rezultatom 7:0 na gostovanju.

Svega tri dana nakon što su u Torinu razbili Juventus rezultatom 3:0, Rossoneri su i prema gradskom rivalu Stare dame bili nemilosrdni.

Rossoneri su na poluvremenu imali prednost rezultatom 2:0, nakon sjajnog gola Thea Hernandeza i pogotka Kessieja sa penala, a onda u nastavku rapsodija. Het-trik je postigao Ante Rebić, a po gol su još dodali Hernandez i Brahim Diaz. Vrijedi napomenuti da je Rade Krunić asistirao za dva gola Rebića, nakon što je ušao u igru u 67. minuti.

Veliki trijumf ostvario je Juventus na gostovanju Sassuolu rezultatom 3:1 i tako se popravljaju šanse da se izbori Liga prvaka.

Gigi Buffon je spasio svoj tim jer je odbranio penal Domenicu Berardiju pri rezultatu 0:0, a onda su do poluvremena Adrien Rabiot i Cristiano Ronaldo donijeli sigurno vodstvo Juventusu.

Za Ronalda je to bio 100. pogodak u Seriji A nakon čega je postao prvi fudbaler sa trocifrenim brojem golova u tri ‘lige petice’. U nastavku su po gol na obje strane dodali Raspadori i Dybala.

U derbiju Inter, novi prvak Italije, rezultatom 3:1 slavio je protiv Rome.

Domaćin je u 20. minuti već imao dva gola prednosti, pošto su pogađali Marcelo Brozović i Mattias Vecino.

Ipak, Roma se vratila i u 31. minuti nakon odlične asistencije Edina Džeke pogađa Henrikh Mkhitaryan za 2:1. Činilo se da Roma može napraviti nešto više, no to se nije dogodilo, pa je domaćin slavio, a gol u nadoknadi za konačnih 3:1 postigao je Romelu Lukaku. U nastavku pogledajte sve rezultate utakmica odigranih večeras.