U Juventusu se to nije dogodilo 4.371 utakmicu! Trener “Stare dame” iz Torina Andrea Pirlo jednim je potezom prekinuo tradiciju dugu 123 godine.

Osim pobjede Juventusa treba izdvojiti i jedan zanimljiv podatak koji će ostati zapisan u historiju kluba, a to je da je italijanski prvak po prvi puta nakon 123 godine igrao bez italijanskog defanzivca i golmana u startnoj postavi.

S obzirom na to da su Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini bili povrijeđeni, Pirlo je počeo utakmicu sa Cuadradom, Danilom, de Ligtom i Alex Sandrom, dok je mrežu čuvao Wojciech Szczęsny.

Iako nije branio u posljednjoj utakmici protiv Cagliarija, ovog puta bio je u početnom sastavu, s obzirom na to da nije bilo povrijeđenog Buffona.

U 4.371 utakmici koliko je Juve odigrao od svog osnivanja u odbrani ili na golu je bio barem jedan italijanski fudbaler.

Inače, mađarski prvak Ferencvaroš je u Torinu do sudijske nadoknade držao remi, no ipak nije izdržao i Juve je slavio sa 2:1 i tako izborio plasman među 16 najboljih ekipa Lige prvaka.

Ferencvaroš je poveo u 19. minuti golom Uzunija koji se odlično snašao nakon brze kontre. Radost Mađara trajala je 15 minuta, a potom je izjednačio Cristiano Ronaldo. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Alvaro Morata je u drugoj minuti nadoknade donio pobjedu “Staroj dami’.