Fudbaleri Manchester Uniteda plasirali su u polufinale Evropske lige, nakon što su u Kelnu tek nakon produžetaka pobijedili Kopenhagen sa 1:0.

Istina, Crveni đavoli su imali nekoliko dobrih šansi, ali mreže su poslije 90 minuta mirovale.

U prvom poluvremenu mrežu Danaca pogodio je Greenwood, ali nakon pregleda VAR-a pogodak je poništen zbog ofsajda.

I u nastavku dominacija tima sa Old Trafforda. Lingard je lijepo šutirao i pogodio stativu, a Rashford je zatim poslao loptu u praznu mrežu, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda od pola metra.

Nedugo zatim i Bruno Fernandes je uzdrmao stativu pa se ušlo u produžetke.

Trenutak odluke desio se u 95. minuti kada je dosuđen penal koji je u pogodk za pobjedu pretvorio Bruno Fernandes.

Manchester će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Sevilla – Wolverhampton.