Na zatvaranju devetog kola Premier lige Sheffield United je slavio veliku pobjedu nad Arsenalnom rezultatom 1:0.

Po mnogima prvi kandidat za ispadanje prije početka sezone igra fenomenalno i ovom pobjedom stigao je do diobe sedmog mjesta sa Tottenhamom i još nekoliko ekipa Premier lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Lys Mousset nakon tačno pola sata igre. Prethodno, domaći su izveli korner, a lopta mu je došla nakon šuta Jacka O’Connella.

U nastavku je Unai Emery pokušao sa izmjenama, sve karte je bacio u napad. Ipak, to nije donijelo rezultat.

Svih 90 minuta kod gostiju odigrao je bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac, dok u sastavu Oštrica meč je sa klupe odgledao Muhamed Bešić.