Zrinjski u velikom stilu odlazi na zimsku pauzu, pošto je večeras protiv Leotara slavio sa čak 6:2 u nestvarnoj utakmici 19. kola Premijer lige BiH. Tako su Plemići stigli do devete vezane pobjede u domaćem šampionatu i na sjajan način okončali godinu.

Novom pobjedom, devetom u nizu, Zrinjski je stigao do još dva rekorda. Devet vezanih trijumfa je najveći niz mostarskog kluba u historiji, a Zrinjski je i stigao do ukupno 48 bodova na polusezoni, što nije uspio nijedan tim otkad se PLBiH igra u formatu sa 12 timova.

Dakle, Zrinjski sada kao lider tabele ima 48 bodova, 13 više od drugoplasiranog Tuzla Cityja, a Leotar je devetoplasirani sa 16 bodova.

Zrinjski je od samog početka imao inicijativu, a prvi je zaprijetio Bilbija u 12. minuti, kada je glavom šutirao preko gola gostiju. Samo minut kasnije šutem sa tridesetak metara Savić je pogodio prečku.

Do pogotka Plemići ipak dolaze četiri minute poslije, a Bilbija je bio precizan sa bijele tačke. Prethodno je Ateljević srušio Juranovića, sudija Deljković nije imao dilemu.

Zatim je Mašić propustio realizirati stopostotnu šansu, iz peterca je poslao loptu preko gola Leotara.

Zrinjski je udvostručio prednost u 31. minuti. Vukanović je odbranio udarac Juranovića, ali na pravom mjestu se našao Jukić i odbijenu loptu proslijedio u mrežu Trebinjaca. Njegov prvijenac u dresu mostarskog kluba.

Nakon toga nije bilo previše uzbuđenja, Plemići su priveli mirno poluvrijeme kraju.

Sjajno je Zrinjski otvorio i drugo poluvrijeme, pa je već u 49. minuti stigao do trećeg gola na meču. Bilbija je tada lijepo proigrao mladog Savića i “spojio” ga s golom, te je on rutinski matirao Vukanovića za 3:0.

Savić je šest minuta poslije imao novu šansu, ali Vukanović ga je tada uspio zaustaviti. Na drugoj strani je iz slobodnjaka prijetio Zec, ali šutirao je loše – preko gola.

U 68. minuti Zrinjski stiže do novog pogotka, a ovaj put je strijelac bio rezervista Šipovac. Bekić, koji je također u igru ušao s klupe, je poslao dubinsku loptu, loše je reagovala odbrana Leotara, a Šipovac je zaobišao i golmana i loptu poslao u gol za 4:0.

Tri minute poslije bilo je 5:0, a opet je užasno reagovala odbrana Trebinjaca. Gadže je centrirao, a Ateljević loptu šalje u sopstvenu mrežu…

Zrinjski je nastavio napadati, ali uslijedilo je blago opuštanje. U 79. minuti jednu loptu na protivničkoj polovini oduzima Zec, a potom proigrava Aćimovića koji pogađa za 5:1. Samo minut poslije Zec je uspio da izbori i jedanaesterac, a onda da ga i realizira za 5:2!

U 84. minuti sjajni Šipovac pogađa mrežu Leotara za nestvarnih 6:2, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

Premijer liga BiH, 19. kolo:

Zrinjski – Leotar 6:2 (Bilbija 16'p, Jukić 31’, Savić 49’, Šipovac 68’, 83’, Ateljević 71'ag / Aćimović 79’, Zec 81'p)

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo). Žuti kartoni: Zlomislić (Zrinjski); Milić (Leotar).

Zrinjski: Čondrić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija (od 46. Bekić), Savić, Zlomislić (od 62. Kamenar), Jukić (od 69. Malekinušić), Juranović (od 65. Gadže), Bilbija, Mašić (od 62. Šipovac).

Leotar: Vukanović, Milić, Arsić, Bosančić, Andrić (od 38. Zec), Ateljević, Ćosić, Maksimović, Ramić, Sekulović, Aćimović.