Košarkaši Utah Jazza su razbili Portland Trail Blazerse (122:103) i tako nastavili impresivnu pobjedničku seriju kod kuće. U svojoj Vivint Areni sada imaju niz od 23 uzastopna trijumfa.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su domaćini bili ubjedljivi (40:19) i odmaknuli se na razliku koja je ostala nedostižna za Portland do kraja utakmice.

Jusuf Nurkić se vratio u prvu petorku Blazersa nakon što je propustio meč protiv Clippersa prije dvije večeri zbog upaljenog koljena. Za 22 minute u igri upisao je 10 poena, šest skokova, četiri asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

U njegovoj ekipi najefikasniji je bio Damian Lillard (23 poena), dok su kod Jazzera blistali Donovan Mitchell (37 poena) i Rudy Gobert (18 poena, 20 skokova).

Utah je i dalje tim s najboljim omjerom u kompletnoj NBA ligi (38-13), Portland je trenutno šesti na Zapadu (30-20). Blazersi su zabilježili treći poraz u zadnja četiri susreta, ali dobra je vijest da naredne tri utakmice igraju na svom terenu.

Ekipa Dallasa je iskoristila izostanak Giannisa Antetokounmpa i savladala Milwaukee s glatkih 116:101. Maverickse su predvodili Luka Dončić (27 poena) i Kristaps Porzingis (26 poena, 17 skokova), kod Bucksa je najviše poena ubacio Donte DiVincenzo (22).