Los Angeles Lakersi, nakon što su izgubili prvi meč četvrtfinala Zapada, večerašnjom pobjedom od 116:108, drugom zaredom, poveli su u play-off seriji protiv Portland Trail Blazersa (2-1).

Ekipa iz Oregona vodila je nakon prvog poluvremena (57:53), ali Lakersi su u drugom dijelu napravili preokret te se i odlijepili na pristojnu razliku krajem treće četvrtine (93:81), koju su zatim uspješno održavali do kraja susreta.

Briljirao je LeBron James sa 38 poena i 12 skokova te se čak popeo na treće mjesto vječne liste po broju postignutih trojki u NBA play-offu (trenutno ima 375 na vlastitom kontu). Uz njega, odličan je bio i Anthony Davis (29 poena, 11 skokova).

Kod Blazersa su najefikasniji bili Damian Lillard (34 poena) i CJ McCollum (28). Naš Jusuf Nurkić otprilike na nivou prethodne utakmice, solidan učinak od 10 poena, 7 skokova i 3 asistencije za 35 minuta u igri.

Upada u oči podatak da su Lakersi u ovom susretu izveli mnogo veći broj slobodnih bacanja, čak 43 u odnosu na 19 ‘penala’ Blazersa.

Naredni meč ovih rivala igra se u ponedjeljak rano ujutro po našem vremenu (3 sata, direktan prenos na kanalu Arena Sport 1).

Vrlo zanimljiv obračun viđen je večeras u duelu Oklahome i Houstona. Susret je otišao u produžetak nakon što je Danuel House promašio drugo slobodno bacanje za Rocketse kod rezultata 104:104 na devet sekundi prije kraja.

U dodatnih pet minuta uspješniji su bili košarkaši Thundera (119:107), koji su tako smanjili u seriji na 1-2. U izvrsnom izdanju bekovi Oklahome Dennis Schroeder (29 poena) i Chris Paul (26), kod Houstona daleko najbolji James Harden (38).