Portland je na idealan način započeo nastup u ovosezonskom NBA play-offu, pobjedom od glatkih 109:123 u Denveru. Pritom i oborio klupski rekord u broju trica tokom jedne utakmice doigravanja (19).

Ekipe su se smjenivale u vodstvu sve do zadnje četvrtine, kada su gosti iz Oregona dignuli ritam vlastite igre i odlijepili se na opipljiviju razliku. Nakon što su Trail Blazersi tri minute prije kraja došli do prednosti od 103:118 uz pet vezanih poena Jusufa Nurkića, bilo je potpuno jasno da će napraviti “break” i povesti u seriji (1-0).

Bh. centar je generalno pružio odličnu partiju, za 33 minute u igri upisao double-double od 16 poena i 12 skokova, tome pridodao pet asistencija i jednu ukradenu loptu.

U pobjedničkom sastavu se istakao Damian Lillard (34 poena, 13 asistencija), strijelce Nuggetsa predvodio je Nikola Jokić (34 poena, 16 skokova).

Pobjedu u gostima na startu play-offa zabilježio je i Dallas. Mavericksi su na krilima Luke Dončića (triple-double od 31 poena, 11 asista i 10 skokova) došli do trijumfa od 103:113 u Staples Centeru protiv Los Angeles Clippersa.