Denver Nuggetsi svladali su Los Angeles Lakerse 114:106 u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige te su smanjili zaostatak u seriji na 2-1.

Za razliku od prve dvije utakmice u kojima su Lakersi sve konce držali u svojim rukama Nuggetsi su se nakon izjednačene prve četvrtine počeli odvajati, a njihova prednost rasla je do +20 u trećoj četvrtini.

Lakersi su uspjeli unijeti neizvjesnost u posljednjem periodu igre kada su serijom 19:2 došli na minus tri (99:96). Ipak, košarkaši Denvera uspjeli su odbiti taj napada te su na kraju došli do pobjede 114:106.

Nuggetse su do pobjede predvodili Jamal Murray (28 poena, 8 skokova, 12 asistencija), Jerami
Grant (26 poena) i Nikola Jokić (22 poena i 10 skokova).

Kod Lakersa najraspoloženiji su bili LeBron James (30 poena, 10 skokova, 11 asistencija) i Anthony Davis (27 poena).