Fudbaleri Manchester Uniteda poraženi su na otvaranju nove sezone Premier lige. Bolji od Crvenih đavola na Old Traffordu bio je Brighton, a rezultat je glasio 2:1.

Iznenadili su gosti ekipu Erika Ten Haga napadačkim pristupom od prve minute. Stigla je ekipa Grahama Pottera do prednosti u 30. minuti susreta. Welbeck je odigrao loptu u sredinu za Pascala Grossa, a Nijemac nije imao mnogo poteškoća da spremi loptu iza leđa Davida De Gee.

Navijači na Old Traffordu nisu se oporavili od šoka, a ponovo se tresla mreža domaćina. Igrala se 39. minuta kada je Gross ponovo pobjegao odbrani domaćina i postigao svoj drugi gol na susretu.

United je sproadično pokušavao, ali su prvo poluvrijeme praktično završili bez izgledne prilike.

Propustio je United nekoliko izglednih prilika u drugom dijelu, a propisno se ispromašivao Marcus Rashford. Engleski napadač najprije je nakon dodavanja Ronalda u situaciji jedan na jedan šutirao u golmana Sancheza sa pet metara, da bi nakon toga sam sa lijeve strane prebacio loptu preko gola.

Imao je priliku i Cristiano Ronaldo nakon odbitka i udarca Eriksena, ali je i njegov udarac odbranio Sanchez.

Ipak, Crveni đavoli uspjeli su zatresti mrežu gostiju u 68. minuti. Šutirao je Dalot nakon jednog kornera, a lopta poslije velike gužve pogodila Mac Allistera i završila iza leđa Sancheza.

Prijetio je nakon toga u 77. minuti novajlija Martinez, ali je njegov udarac sa distance otišao visoko preko gola gostiju.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je tako Erik Ten Hag postao prvi u post Sir Alex Ferguson eri koji je poražen na otvaranju nove sezone kao trener Manchester Uniteda. Prethodno je to uspjelo samo njegovom zemljaku Louisu Van Gaalu.

U narednom kolu Manchester United gostuje Brentfordu, dok će Brighton ugostiti ekipu Newcastle Uniteda.

U drugom susretu koji je počeo u istom terminu Leicester i Brentford remizirali su rezultatom 2:2.

Poveo je Leicester u 33. minuti preko Castagnea, da bi Dewsbury-Hall nakon dodavanja Vardyja na samom startu drugog dijela uduplao prednost Lisica.

Ipak, nije se Brentford predavao pa je Toney u 62. minuti najprije smanjio prednost domaćina, da bi Dasilva u 86. donio veliki bod svojoj ekipi.