Sinoć je odigrano devet NBA susreta, a Luka Garza je ubilježio nove minute i poene u porazu Detroita protiv New Orleansa, dok je drama viđena u završnici meča između Hornetsa i Kingsa.

Gosti su bolje otvorili ovaj meč, te su prvu dionicu utakmice dobili sa 25:32. Ipak, u nastavku su Pelicansi preuzeli inicijativu ostvarivši pobjede u drugoj i posebice trećoj četvrtini, gdje su Detroitu dopustili samo 12 poena.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Brandon Ingram sa 26 poena, dok su double-double partije pružili Jonas Valančiunas (17 poena, 11 skokova) i Josh Hart (14 poena, 13 skokova).

Luka Garza je za Pistonse na parketu proveo svega tri minute, a uspio je pogoditi jednu tricu za ukupni učinak od tri poena.

Solidnu partiju za goste je pružio Trey Lyles sa 18 poena, a sljedeći najbolji je bio Cade Cunningham sa učinkom od 16 postignutih poena.

U najnapetijoj završnici večeri Sacramento je u zadnjim sekundama propustio priliku za pobjedu kada je najefikasniji igrač gostujuće ekipe De'Aaron Fox (31 poena) promašio oba slobodna bacanja i tako pružio pobjedu Hornetsima predvođenim Jamesom Bouknightom sa 24 poena.